Home II Wrocławskie Dni Mózgu!
Home »
sty 26th, 2014 Możliwość komentowania II Wrocławskie Dni Mózgu! została wyłączona

II Wrocławskie Dni Mózgu!

II Wrocławskie Dni Mózgu 2014

Dni Mózgu 2014 to organizowane już po raz drugi we Wrocławiu obchody Światowego Tygodnia Mózgu, które są koordynowane przez współpracę członków Interdyscyplinarnego Koła Pomocy Neuropsychologicznej działającego przy Uniwersytecie Wrocławskim i Koła Neuropsychologii działającego przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Wydarzenie odbędzie się 13 – 14 marca 2014 roku w siedzibach tych uczelni.

Poprzednia edycja Dni Mózgu okazała się ogromnym sukcesem. Dwa dni wykładów oraz warsztatów poruszających problematykę funkcjonowania ludzkiego mózgu, zgromadziły łącznie ok. 400 biernych słuchaczy. Takie zainteresowanie wśród odbiorców skłoniło organizatorów do podjęcia decyzji o kolejnej edycji tego przedsięwzięcia.

W tym roku ponownie głównym wydarzeniem podczas Dni Mózgu będzie interdyscyplinarna konferencja naukowa poświęcona problematyce neuronauk. Pragniemy pogłębić i poszerzyć poruszaną tematykę. Wykłady będą poświęcone takim tematom jak neuropsychologia kliniczna, neuropsychologia poznawcza, neurokognitywistyka, neurologia, neurochirurgia, neurolingwistyka. W programie konferencji przewidziane są warsztaty (dotyczące min. metod neuroobrazowania mózgu i sposobów jego wykorzystywania do badania jego funkcji). Celem Dni Mózgu jest pogłębienie świadomość społeczeństwa odnośnie niezwykle popularnej i rozwijającej się neuropsychologii, a przy tym dokładne poznanie obszarów jej zainteresowania, w tym: chorób układu nerwowego, przetwarzania informacji w ośrodkowym układzie nerwowym. Chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na codzienne funkcjonowanie osób zmagających się z uszkodzeniami Ośrodkowego Układu Nerwowego. Ponadto zastanowimy się jakie możliwościach stwarza nam współczesna technologia w odkrywaniu niezwykłości naszego mózgu.

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu oraz śledzenia najnowszych informacji na temat organizowanej konferencji na nowym fanpage’u Wrocławskich Dni Mózgu: LINK

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress