Home III Wrocławski Dzień Mózgu 2015!
« Home »
lut 23rd, 2015 Możliwość komentowania III Wrocławski Dzień Mózgu 2015! została wyłączona

III Wrocławski Dzień Mózgu 2015!

Warsztat edukacyjny: Klinika Leczenia Jąkania – „Codzienne funkcjonowanie osób jąkających się i najnowsze wyniki badań Państwa Galewskich”

W tym roku ponownie zapraszamy na warsztaty edukacyjne, które zostaną przeprowadzone przez mgr Ewę Galewską i mgr Tomasza Galewskiego z Kliniki Leczenia Jąkania w Warszawie. Zapisy na warsztaty zostaną uruchomione już wkrótce. Zapraszamy do śledzenia terminu zapisów oraz zapoznania się z abstraktem przybliżającym tematykę warsztatu.

Abstrakt: Nie jest odkryciem, że każdy z nas w inny sposób widzi świat i w inny sposób przetwarza otrzymywane o nim informacje. Psycholog, chcąc wyjaśnić zachowanie obserwowanej osoby, musi zgromadzić wiedze o czym i w jaki sposób ona myśli, oraz musi osadzić te procesy w kontekście sytuacyjnym stanowiącym tło dla tychże procesów. Ale czy tylko tło? Analizując problem: co myśli i w jaki sposób myśli obserwowana osoba, musimy wyjść od tego w jaki sposób przetwarza ona informacje, które otrzymuje z otoczenia oraz te, które już o tym otoczeniu posiada a także, i co wydaje się równie istotne, po co i w jakim celu te informacje (bodźce) przetwarza. Warsztat, na który zapraszam jest kolejnym z cyklu: „Ja jąkający (się)”. Tym razem chciałbym pokazać w jaki sposób u osób jąkających przebiegają procesy spostrzegania i przetwarzania bodźców. W tym celu odwołamy się do wyników testu Figury Złożonej Reya (Complex Figure of Rey-Osterrieth; CFR). W kontekście wyników uzyskiwanych w tym teście przez osoby jąkające, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w pewnych sytuacjach zachowują się one w sposób, z perspektywy osoby niejąkającej (się), adaptacyjnie nieefektywny.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress