Organizatorzy


Koło Naukowe Psychologii Klinicznej PSYCHE

Koło Naukowe Psychologii Klinicznej PSYCHE, działające przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, jest grupą młodych aktywnie działających studentów, zainteresowanych zagadnieniami psychologii klinicznej i zdrowia. Działania koła obejmują przede wszystkim organizację spotkań oraz warsztatów z terapeutami i psychologami – praktykami. Do tej pory udało zorganizować się między innymi warsztaty na temat dialogu motywującego, coachingu emocji, kobiecości, pracy dziećmi z autyzmem, a także Laboratorium Rozmowy, rozwijające umiejętność komunikacji z klientem oraz Stacjonarny Obóz Naukowy “Terapia depresji w różnych podejściach psychoterapeutycznych”.

Ponadto, angażujemy się w organizację konferencji, między innymi II Seminarium z Psychologii Sądowej w Instytucie Psychologii oraz „Kiedy seks i cyberseks stają się nałogiem…”- konferencji nt. uzależnienia. Nasze działania obejmują także udział w licznych projektach badawczych, prowadzonych pod opieką dr Bianki Lewandowskiej, a także we współpracy z Katedrą Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W roku akademickim 2013/2014 reprezentowaliśmy Instytut Psychologii podczas Giełdy Kół Naukowych, prezentując najciekawsze dotychczasowe dokonania oraz popularyzując wiedzę psychologiczną wśród studentów. Braliśmy także czynny udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Dzień Mózgu 2014” w Szczecinie.

Jesteśmy otwarci na propozycje współpracy, obejmującą szeroko pojętą wiedzę psychologiczną.
Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz fanpage’a na facebooku.

Zachęcamy do kontaktu: knpkpsyche@gmail.com


Koło Naukowe VR4health

Koło Naukowe VR4health, działające przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, to grupa młodych, pełnych energii ludzi, zafascynowanych możliwościami wykorzystania tzw. wirtualnej rzeczywistości (ang. virtual reality) w służbie zdrowia.

Zapewne wielu osobom określenie wirtualna rzeczywistość kojarzy się głównie z pełnymi walk na miecze grami komputerowymi tudzież bezkresnym światem internetu – nic bardziej mylnego! VR to nie tylko rozrywka i zabawa – możliwości wykorzystania tej technologii są o wiele bardziej wszechstronne. Okazuje się, iż zanurzenie się w wykreowanym przy pomocy technologii informatycznej świecie może wpłynąć pozytywnie na zredukowanie fizycznego bólu oraz dyskomfortu związanego z przebywaniem w szpitalu – poszerzanie wiedzy na temat tego zjawiska a także innych możliwości wykorzystania VR i nowych technologii w psychologii jest naszym głównym celem.

Jesteśmy stosunkowo młodym, lecz prężnie rozwijającym się kołem naukowym. Wielu z nas zaangażowało się jako wolontariusze w projekt naukowy naszych opiekunów – dra Marcina Czuba i dr Joanny Piskorz, mający na celu zbadanie zastosowania wirtualnej rzeczywistości w odwróceniu uwagi od bólu i dyskomfortu z wykorzystaniem gogli Oculus pozwalających na widzenie i poruszanie się po symulowanej, wirtualnej przestrzeni.

Zapraszamy na naszego fanpage’a w celu uzyskania dalszych informacji: https://www.facebook.com/vr4health

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress